Фестиваль ковальського мистецтва Гамора (Лисичево)
Іршавський район Фестиваль

Фестиваль ковальського мистецтва Гамора (Лисичево)

Фестиваль ковальського мистецтва і народних промислів «Гамора» проходить щороку в останні вихідні червня у селі Лисичево Іршавського району.

Діюча водяна кузня отримала свою назву - Гамора - від прізвища свого першого власника - австрійського підприємця Гамора, котрий свого часу володів кількома мануфактурам на Закарпатті. Їй вже майже 300 років, працює вона за принципом водяного млина. Вода з гірської річки Лисичанка з кількасот метрів подається каналом на величезне колесо і «змушує» його обертатись. Кузня являє собою кам'яну споруду 36 м завдовжки та 9 м завширшки. Обертальний рух колеса приводить у дію молот вагою 125 кілограмів. Сьогодні під ним у вправних руках коваля із нагрітого металу з’являються переважно мотики, лопати чи підкови.

У цій кузні ковалі здавна виробляли сільськогосподарський інвентар, який серед місцевих жителів користується особливим попитом. Сьогодні це єдина в Європі подібна споруда, яка перетворилась у діючий музей.

Щоб продемонструвати свої вміння, щоліта сюди з’їжджаються ковалі не тільки з усієї України, а й із країн Європи.

 

Дата проведения:   ежегодно    Червень   -  

Іршавський район

  • Замок
    Чинадиевский замок или Замок Сент-Миклош
    Чинадиевский замок (другое название - Замок «Сент-Миклош») - памятник архитектуры XIV-XIX веков. Расположен в пгт. Чинадиево, вблизи города Мукачево Закарпатской области. Замка предоставлено №1185 (183/0) Государственный реестр национального культурного надбання.Замок