Парад Миколайчиків (Ужгород)
Ужгородський район Фестиваль

Парад Миколайчиків (Ужгород)

Щорічно в Ужгороді до Дня святого Миколая проходить парад Миколайчиків. Старі вулички міста заполоняють переодягнені у традиційне святкове вбрання святого Миколая його помічники. На перехожих, особливо дітей, у цей час чекають солодощі в подарунок, а також зазвичай запалюється сотнями вогнів головна ялинка міста.

Свято проходить за підтримки студентів чотирьох факультетів УжНУ, а також школярів Ужгорода. З 2015 року рамки дійства вийшли за межі Ужгорода. Естафету також перейняли у Перечині та Мукачеві.

Щороку свято Миколая починається, коли на вулицях стародавнього Ужгорода з’являються маленькі «миколайчики», які роздають усім перехожим цукерки, дзвонять дзвониками та співають різдвяно-новорічні пісні, а потім усі вони з’єднуються у один великий потік, який збирається на площі Театральній, де знаходиться головна ялинка міста та Закарпаття. На сьогодні, майже два десятки років, таким видовищем, коли на вулиці виходять сотні школярів та студентів переодягнені у червоні шапочки з червоними шарфиками та новорічними дзвониками, не може похвалитися жодне місто України, крім Ужгорода.

Акція до Дня Святого Миколая вперше пройшла у 1998 році завдяки вчителям ЗОШ №2 та 60 учням школи.

Вже у 1999 році в акції взяли участь 200 учнів шкіл №2, 4, 19, 20. У 2000 році в акції взяли участь 890 учнів із 15 шкіл міста. В 2008 році до акції приєдналися студенти географічного факультету УжНУ та всі загальноосвітні школи міста.

 

Дата проведення:   щорічно    Грудень   -  

Ужгородський район