Дегустація на Виноградівщині (смт.Королеве)
Виноградівський район Виробництво

Дегустація на Виноградівщині (смт.Королеве)

адреса: смт. Королеве


Про закарпатський винний клондайк чули всі, та мало хто знає, що  найдовші в державі винні підвали знаходяться в селищі Королево, що на Виноградівщині.

Виносховища у Виноградові та Королевому з'явилися 1972 року. У Виноградівському винрадгоспі їхня довжина сягає 350 метрів, а от у Королівському – 700. Більших у нашій державі немає. Королівський винний підвал  проліг під пам’яткою архітектури XIII століття – Замковою горою. Таке розташування сприяє збереженню стабільної та оптимальної для витримування вин температури – +11-14 градусів за Цельсієм та економії електрики для кондиціонування.  Виносховище – це шахти, кожна - завдовжки більш як 200 метрів, та ще й з розгалу-женнями. Здоровенні дерев’яні бочки (у Королевому їх називають бутами), яких тут більш ніж сотня, удвічі, а то й утричі вищі за людину навіть вельми високу на зріст. Одна така “посудина” вміщує 5, а найбільші – й по 19 тисяч літрів напою богів. Загалом найбільший в Україні винний підвал може вмістити 1 мільйон 410 тисяч літрів вина!

Наразі ж у королівських виносховищах бочки наповнені лише в дегустаційному залі. Тепер залишається поповнити арсенал цього винного раю новими бочками, потроху наповняти їх вином та коньячними спиртами, відтак починати відлік часу для настоювання.

Дегустація

Тривалість: 1:00 - 1:30 год
Асортимент:  дев’ять сортів вина ( від білого сухого до червоного солодкого) та два види коньяку;
куштування напоїв супроводжує інструктаж, розповідь про різновиди вин, сумісність чи несумісність їх з певними стравами.  

Отже, панове, IN VINO VERITAS? Мерщій до Королевого!

Адреса:

  1. Закарпатський сад
    Виноградівський р-н
    смт. Королево, вул Луначарського, 1
     
  2. Виноградівський, радгосп
    м. Виноградів, вул. Персикова, 35

До речі:
...Колись доступ до виносховищ у Виноградові й Королевому мали лише перші секретарі райкомів, обкомів та керівництво ЦК партії. Простим смертним зайти до підвалів з вином було зась. У селищі над Тисою навіть ширилися легенди, що під Королівським замком угорський князь вісім століть тому збудував величезну скарбницю, що її наші чиновники розікрали. На початку 1990-х це підземелля зачинили майже на 10 років. А 2000-го у вингоспі "Виноградівський" почали відкрито дегустувати винно-горілчану продукцію. Туристів з Канади, країн СНД та Європи їхало чимало. Коли "Виноградівський" збанкрутував, дегустаційні прийоми перебазувалися у колишній радгосп ім. Т.Шевченка. Свого часу в ньому виробляли відомі на всю Україну та й колишній Союз горілку "Гуцульську", лікер "Едельвейс" та вино "Ізабелла". Нині осередок закарпатського виноробства називається ВАТ "Закарпатський сад".


Виноградівський район

Виробництво Виноградівський район