Теребле-Рікська ГЕС (село Теребля)
Хустський район Зона відпочинку

Теребле-Рікська ГЕС (село Теребля)

Теребле-Рікська ГЕС знаходиться на кордоні Хустського та Міжгірського районів. 

Електростанція побудована в 1949-55 рр. військовополоненими згідно проекту інженера Крижко. Мета проекту – об’єднати річки - Тереблю і Річку, які течуть паралельно на відстані 4 км одна від одної, розділені Бовцарським хребтом. Теребля знаходиться на 210 метрів вище рівня Річки. На Тереблі споруджено водозливну греблю довжиною 153 м і найбільшою висотою 45,8 метрів, яка утворює Ольшанське водосховище (площа 1,6 кв. км).
У горі прорубаний дериваційний тунель, довжина якого 3,7 км, діаметр - 2 м, по якому вода з басейну Тереблі впадає в Річку. Внизу знаходиться металевий водовід, довжина якого 350 м, і споруда з турбінним залом. До теперішнього часу на станції працюють турбіни, виготовлені ще фінською фірмою "Френсіс" і генератори "Уралелектроапарат", встановлені за часів її введення в експлуатацію. Зараз ГЕС входить в енергокомплекс "Буршинські острови". На території працює музей.

До наших часів на цьому унікальному об'єкті працюють турбіни, виготовлені фінською фірмою «Френсіс» і генератори заводу «Уралелектроапарат», які згадуються ще у Паспорті ГЕС 1948 року. Гідросилове обладнання ГЕС зараз уже вважається (майже) зношеним і застарілим, але знаходиться у робочому стані. Теребле-Ріцька ГЕС є частиною потужного енергетичного комплексу, так званого «Бурштинського острова», який діє на території Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей. Електрична енергія цього комплексу також використовується споживачами Угорщини, Словаччини, Польщі та Румунії. На ГЕС працюємузей, де можна докладно ознайомитись із процесом виробництва електроенергії.

     

Хустський район

Зона відпочинку Хустський район