Лемківська ватра (Кострино)
Великоберезнянський район Фестиваль

Лемківська ватра (Кострино)

Лемки – західна гілка українського народу, жили на своїх землях з дідів-прадідів. Але в результаті перетурбацій передвоєнних років опинилися відділеними від решти українських територій – у так званому “Закерзонні“ (за лінією Керзону). Тому, як кажуть самі лемки, з їх величезної жури за гірською батьківською землею народилася ідея організації обласного етнографічного фестивалю «Лемківська ватра».

Всередині липня село Кострино Великобрезнянського району збирає активістів лемківських осередків не лише Закарпатської області, а й Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Польщі, Словаччини, Сербії та інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнічної меншини. На імпровізованій сцені під відкритим небом звучать вітальні промови та відбувається надзвичайно колоритний концерт митців, які виконують твори лемківської спадщини.

Не обходиться без майстер-класів із виготовлення ляльок та художньої вишивки, виставки декоративно-прикладного мистецтва, розважальної програми для дітей та дорослих.

Головне дійство  фестивалю – запалювання ватри. Біля полум'я до ранку не вщухають розмови, спогади, оповіді і немає краю пісням.

Дата проведення:   щорічно    Липень   -  

Великоберезнянський район