Фестиваль ковальського мистецтва Гамора (Лисичево)
Іршавський район Фестиваль

Фестиваль ковальського мистецтва Гамора (Лисичево)

Фестиваль ковальського мистецтва і народних промислів «Гамора» проходить щороку в останні вихідні червня у селі Лисичево Іршавського району.

Діюча водяна кузня отримала свою назву - Гамора - від прізвища свого першого власника - австрійського підприємця Гамора, котрий свого часу володів кількома мануфактурам на Закарпатті. Їй вже майже 300 років, працює вона за принципом водяного млина. Вода з гірської річки Лисичанка з кількасот метрів подається каналом на величезне колесо і «змушує» його обертатись. Кузня являє собою кам'яну споруду 36 м завдовжки та 9 м завширшки. Обертальний рух колеса приводить у дію молот вагою 125 кілограмів. Сьогодні під ним у вправних руках коваля із нагрітого металу з’являються переважно мотики, лопати чи підкови.

У цій кузні ковалі здавна виробляли сільськогосподарський інвентар, який серед місцевих жителів користується особливим попитом. Сьогодні це єдина в Європі подібна споруда, яка перетворилась у діючий музей.

Щоб продемонструвати свої вміння, щоліта сюди з’їжджаються ковалі не тільки з усієї України, а й із країн Європи.

 

Дата проведення:   щорічно    Червень   -  

Іршавський район

 • Село
  село Лоза
  Ло́за — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Село Лоза знаходиться на південь від районного центру міста Іршави. Відстань від районного центру до с. Лоза 5 км.
 • Село
  село Малий Раковець
  село Ма́лий Ра́ковець — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі В селі Малий Раковець є 3 школи, 1 дошкільно-навчальний заклад. Село Малий Раковець розташоване за 18 км від
 • Село
  село Бронька
  Бро́нька — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Розташована на березі річок Боржава і Бронька, за 28 км від районного центру Іршави. Перша згадка про село є в
 • Село
  село Арданово
  Арданово — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. У підпорядкуванні: село Арданово, село Дунковиця, село Мідяниця. Пам'ятники Арданівське городище. Люди самовільно добувають камінь з так званого Арданівського кар’єру,
 • Село
  село Великий Раковець
  Вели́кий Ра́ковець — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Населення — 4454 жителів. Село розташоване за 14 км від районного центра Іршава. День села — остання неділя вересня.
 • Село
  село Кушниця
  Ку́шниця — село в Іршавському районі Закарпатської області, центр сільської ради, лежить у долині річки Боржави та її притоки Лисичанки, за 37 км від районного центру. Через Кушницю проходить вузькоколійна
 • Село
  село Вільхівка
  Вільхі́вка — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі.
 • Село
  село Імстичево
  Імст́ичово — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Населення — 2729 осіб (2001 р.). Розташоване на відстані 12 км від районного центру, на лівому березі річки Боржави.