Срібний татош (Чинадієво)
Мукачівський район Фестиваль

Срібний татош (Чинадієво)

Щороку у треті вихідні травня під стінами закарпатського замку XV ст. «Сент – Міклош» проходить театралізований фестиваль «Срібний татош».

Фестиваль присвячений одразу кільком датам: Дню замку, святу весняного Миколая, річниці освячення каплиці замку, дню народження княгині Ілони Зріні, яка змінила долю угорського народу.

Всі постановки стилізовані під середньовічну культуру : автентична музика та народні танці, одяг акторів та смачні страви за старовинними рецептами. Щоб відтворити дух старовини, на фестиваль з'їжджаються лицарі з України, Словаччини та Угорщини. Кожна команда демонструє певну епоху. Прикрасою дійства є лицарські поєдинки — повноконтактні бої, під час яких лицарі б’ються не на жарт та іноді справді отримують травми, не дивлячись на всі одягнуті на тіло обладунки. Вони, до речі, теж справжні.

Протягом всієї дії гості так само можуть взяти участь у тренуваннях у стрільбі з лука і військових маневрах, відвідати майстер-класи і придбати оригінальні речі на ярмарку. Ввечері в дію вступає вогняне шоу і танці, а на другий день  фестивалю проходить урочисте нагородження учасників.

Фото з офіційного сайту замку «Сент – Міклош»

Дата проведення:   щорічно    Травень   -  

Мукачівський район