Шаянська мінеральна вода (село Шаян)
Хустський район Відпочинок

Шаянська мінеральна вода (село Шаян)

адреса: село Шаян


Мінеральні джерела курорту Шаян відрізняються гарними смаковими якостями, прозорі, без запаху, солоноваті на смак, виділяють вуглекислий газ і мають лікувальні властивості. Оскільки в них порівняльні мало іонів натрію, що формує протипоказання для прийому мінеральних вод при сердечних захворюваннях і захворюваннях нирок, протипоказань для прийому цієї мінеральної води мало.
Цінність шаянської води полягає в тому, що вона знімає негативний вплив стресу на організм; регулює кислотоутворювальну функцію шлунку і має здатність нейтралізувати її в певних режимах вживання, стимулює жовчоутворення і має жовчогінну дію, покращує відтік травного соку з підшлункової залози тощо. Мінеральні води використовують для інгаляцій, гідромасажа ясен, у вигляді мікроклізм для лікування захворювань прямої і сигмовидної кишки і для зрошування кишечника, лікувальні мінеральні ванни.

У селі уздовж головної дороги розташовано два бювети. Один — загального користування, який побудований в безпосередній близькості до місця видобутку води «Шаянськая-242».  Це невелика будова з багаточисельними кранами, де можна набрати води в необмеженій кількості.
Трохи ближче до центру села є інший бювет, який належить санаторію і обслуговує своїх відпочивальників. Але набрати декілька стаканчиків води можна і без санаторної книжки. У цьому бюветі є 4 крани з двома видами води, «Шаянськая-4» і «Шаянськая-242», холодна і підігріта. 


Хустський район

Відпочинок Хустський район