День Святого Мартина (Мукачево)
Мукачівський район Фестиваль

День Святого Мартина (Мукачево)

День Святого Мартина - етнографічний фестиваль, який щороку проходить у Мукачеві.

Святого Мартина Турського дуже люблять у Європі, день його пам’яті там вшановують 11 листопада. Цього дня традиційно їдять смажену гуску, п'ють молоде вино, займаються благодійністю та готуються до посту перед Різдвом.

В Україні Святий Мартин ще з XIV століття є офіційним покровителем закарпатського міста Мукачево. Програма святкування його дня в цьому місті з кожним роком стає все більш насиченою, а саме свято проходить щоразу із більшим розмахом і не обмежується одним днем.

Розпочинається захід здебільшого з виступу середньовічних музикантів та зустрічі з гусем - символом свята.

У програмі свята - кулінарні ярмарки, художні виставки, благодійні акції та різноманітні майстер-класи, наприклад, по виготовленню небесних ліхтариків. Влаштовують організатори і театралізовані дійства, до прикладу, показові лицарські бої чи створюють пісочну анімацію на тему «Легенди про Святого Мартина». Ще одним атрибутом фестивалю є окроплення землі молодим вином як символ подяки за зібраний врожай.

Традиційно відбувається дитяча хода з власноруч виготовленими небесними ліхтариками та подальший їх масовий запуск у вечірнє небо та фаєр-шоу.

Дата проведення:   щорічно    Листопад   -  

Мукачівський район