Центральний табір туристичного активу учнів, (село Осій)
Іршавський район Послуга

Центральний табір туристичного активу учнів, (село Осій)

телефон: +38 (03144) 2-23-06

телефон: +38 (03144) 4-92-53

Cайт: ukrjuntur.org.ua

адреса: с. Осій, вул. Українська, 22


Центральний табір туристського активу учнів України є структурним підрозділом Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і, як оздоровчий заклад, засобами туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій здійснює організацію змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків та молоді, створює умови для задоволення їх інтересів і духовних запитів.

Знаходиться Центральний табір в с. Осій Іршавського району Закарпатської області. Поряд височать мальовничі гори, стрімко біжать донизу бурхливі річки, в ущелинах віддзеркалюють небо мінеральні джерела, а на полонинах духм’янить повітря гірське різнотрав’я .

Територія Центрального табору – близько 4 гектарів, значну її частину займає фруктовий сад.

Будівництво Центрального табору з частковою реконструкцією будівель колишньої школи розпочалося у 1988 році. На його території розміщені одно- та двоповерхові дерев’яні будиночки, під спальний корпус реконструйовано приміщення колишньої школи, також споруджено їдальню на 300 місць.

Центральний табір працює цілорічно. Влітку діти проживають дерев’яних будиночках літнього типу по 2 - 5 чол. у кімнаті, а також в стаціонарному корпусі по 4 - 5 чол. у кімнаті. Загальна кількість місць становить – 150 одиниць, з них у будиночках – 96, у корпусі -54.

У корпусі та на території Центрального табору знаходяться санітарні блоки (туалети, умивальники, душові з гарячою та холодною водою постійного постачання) .

Харчування – 4-разове у стаціонарній їдальні. Меню різноманітне, є можливість скуштувати традиційні блюда закарпатців.

До послуг відпочиваючих – відеозал, настільний теніс, більярд, спортивні майданчики для різних видів спорту, в т.ч. і комбінований багатопрофільний спортивний майданчик із штучним покриттям.

У Центральному таборі працює медпункт, персонал якого складають лікар та медсестра.

Туристи прибувають потягами до м. Мукачеве, а до Центрального табору доставляються автобусами.

Під час перебування дітей в Центральному таборі також проводяться:

екскурсії околицями с. Осій (історія, міфи, легенди, визначні місця та люди) та до районного краєзнавчого музею у м. Іршава;

одноденні тематичні екскурсії-походи територією регіонального ландшафтного заповідника „Зачарована Долина”: до урочища „Смерековий камінь” з його маленькою Швейцарією, до урочища „Гута”, де знаходиться унікальне джерело цілющої мінеральної води, до заказника „Чорне Багно”, на території якого юний мандрівник разом з друзями знайде більше 10-ти ендеміків Карпат, сходження на г. Бистра (висота-1002 м);

автобусні екскурсії: до м. Берегово з купанням в басейні термальних вод та відвіданням конезаводу ”Мустанг”; до оленячого заповідника „Горбок”, до єдиної діючої у Європі водяної кузні „Гамора” в с. Лисичево та музею місцевого лісництва, до мисливського замку Шернборнів у с. Довге та монастиря Серафима Саровського у с. Приборжавське, а також, до замку „Паланок” у м. Мукачеве.

Діти та молодь можуть стати учасниками краєзнавчих вікторин та художньо-мистецьких конкурсів, взяти участь у спортивних іграх та змагання.

На базі Центрального табору можуть проводитись всеукраїнські семінари-практикуми для педагогічних працівників та інших категорій слухачів.

Ми завжди раді новим друзям, які подорожують, досліджують рідний край, його історико-культурну спадщину та багату і різноманітну природу.


Іршавський район

 • Село
  село Лоза
  Ло́за — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Село Лоза знаходиться на південь від районного центру міста Іршави. Відстань від районного центру до с. Лоза 5 км.
 • Село
  село Малий Раковець
  село Ма́лий Ра́ковець — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі В селі Малий Раковець є 3 школи, 1 дошкільно-навчальний заклад. Село Малий Раковець розташоване за 18 км від
 • Село
  село Бронька
  Бро́нька — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Розташована на березі річок Боржава і Бронька, за 28 км від районного центру Іршави. Перша згадка про село є в
 • Село
  село Арданово
  Арданово — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. У підпорядкуванні: село Арданово, село Дунковиця, село Мідяниця. Пам'ятники Арданівське городище. Люди самовільно добувають камінь з так званого Арданівського кар’єру,
 • Село
  село Великий Раковець
  Вели́кий Ра́ковець — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Населення — 4454 жителів. Село розташоване за 14 км від районного центра Іршава. День села — остання неділя вересня.
 • Село
  село Кушниця
  Ку́шниця — село в Іршавському районі Закарпатської області, центр сільської ради, лежить у долині річки Боржави та її притоки Лисичанки, за 37 км від районного центру. Через Кушницю проходить вузькоколійна
 • Село
  село Вільхівка
  Вільхі́вка — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі.
 • Село
  село Імстичево
  Імст́ичово — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі. Населення — 2729 осіб (2001 р.). Розташоване на відстані 12 км від районного центру, на лівому березі річки Боржави.
 • Село
  село Горбок
  Горбо́к — село в Україні, в Закарпатській області, Іршавському районі.
 • Село
  село Суха
  Суха́ — село в Україні, в Іршавському районі Закарпатської області. На схід від села розташований Річанський зоологічний заказник.

Послуга Іршавський район