Полонина Руна
Перечинський район Зона відпочинку

Полонина Руна

Полонина Руна — найбільша полонина Карпат. Через неї проходять чисельні туристичні маршрути, а до однієї з вершин прокладено добру дорогу для авто. 

Полонину Руну називають також Рівною. Це мальовничій масив на заході Полонинського хребта, що його обіймають верхів’я одразу трьох річок: Лютої, Шипоту та Туриці. Руна здіймається на 1 482 м над рівнем моря, її схили густо порослі буковими лісами, а зверху розлягаються лагідні альпійські луки. На полонині є декілька цікавих для туристів вершин: гора під назвою Полонина Руна, гора Менчул та Руна-Плай.

Руна — одна з найбільших карпатських полонин, це величезне плато простягається на 15 км у довжину. ЇЇ пологі схили вкриті заростями чорниці, тут трапляються смереки. Чарівна, трохи таємнича краса Полонини Руни вабить не тільки туристів — вона зачаровує місцевих жителів не менше, ніж гостей.

Колись на вершині Руни працювала радіолокаційна станція, там розташовувались воєнні бункери — сьогодні від укріплень залишились хіба що руїни, біля яких встановлено меморіал на честь українських партизанів. Місцеві жителі деякий час сподівались, що станція перетвориться на гірськолижний курорт, адже ці місця просто створені для того, щоб радувати прихильників лиж і сноубордів. На жаль, влада на дала дозволу на будівництво туристичної бази. Але і без неї гостям Карпат є що подивитись на полонині... окрім самої полонини. По-перше, неподалік на вас чекає несамовитий водоспад Воєводин — біля нього можна влаштувати пікнік. По-друге, на території Полонини розташований орнітологічний заказник “Соколові Скелі”. На цій заповідній території можна побачити рідких птахів: сапсанів, беркутів, пугачів — та інших грізних хижаків.

     

Перечинський район

Зона відпочинку Перечинський район