РумуніяРумунія - держава в Південно-Східній Європі. Населення, за підсумками перепису 2011 року, становить понад 19 мільйонів чоловік, територія - 238 391 км², по обом цим показникам є найбільшою країною регіону. Займає п'ятдесят дев'яте місце в світі за чисельністю населення і сімдесят восьме за території.

Столиця - Бухарест. Державна мова - румунська.

Унітарна держава, парламентська республіка. Станом на грудень 2014 року посаду президента посідає Клаус Йоханніса, прем'єр-міністра - Віктор Понта. Підрозділяється на 42 адміністративно-територіальні одиниці, 41 з яких є жудець і 1 представляє собою муніципальний Бухарест, прирівняний за статусом до жудець.

Розташована в східній частині Балканського півострова. На південному сході омивається водами Чорного моря. Має кордону з Україною, Молдовою, Угорщиною, Сербією і Болгарією.

Відрізняється значною етнокультурним розмаїттям. Велика частина віруючих (близько 87% населення) сповідує православ'я.

Індустріальна країна з динамічно розвивається. Обсяг ВВП за 2011 рік склав 264 мільярди доларів США (близько 13840 доларів США на душу населення). Грошова одиниця - румунський лей (усереднений курс за 2012 рік - 3,5 лей за 1 долар США).

Румунія виникла на землях васального Об'єднаного князівства Османської імперії в 1859 році в результаті об'єднання двох князівств - Молдавії та Валахії. Незалежність Об'єднаного князівства, наступником якого стало нову європейську державу Румунія, проголошена 21 травня 1877 року.