СловаччинаСловаччина - держава в Центральній Європі. Населення, за підсумками перепису 2001 року, становить понад 5,4 мільйона чоловік, територія - 48 845 км². Займає сто дванадцяте місце в світі за чисельністю населення і сто двадцять сьоме за території.

Столиця - Братислава. Державна мова - словацький.

Унітарна держава, парламентська республіка. Станом на червень 2014 року посаду президента посідає Андрій Кицька, прем'єр-міністра - Роберт Фіцо. Підрозділяється на 8 країв.

Розташована в центрі Європи. Континентальна держава, що не має виходу до моря. Має сухопутний кордон з Україною, Польщею, Чехією, Австрією та Угорщиною.

Велика частина віруючих (близько 70% населення) сповідує католицизм.

Індустріальна країна з динамічно розвивається. Обсяг ВВП за 2011 рік склав 127,111 мільярдів доларів США (близько 23 384 доларів США на душу населення). Грошова одиниця - євро.

Незалежність країни проголошено 1 січня 1993 року. Протягом історії територія країни входила до складу багатьох держав і державних утворень, починаючи від Держави Саме в VII столітті аж до Чехословаччини в XX столітті. У роки Другої світової війни існувало залежне від Третього рейху словацька держава, яке в 1945 році знову стало частиною Чехословаччини.