Флаг ЗакарпатьяУ Закарпатті панує помірно-континентальний клімат з переважаючим впливом Атлантики. Середня температура повітря в липні становить до +21 ° C, а взимку -4 ° C (на високогір'ї до -10 ° C). Літо на рівнині тривале і спекотне, триває до 135 днів (від першої декади травня до середини вересня), в горах на висоті 600 м триває менше 70 діб. Характер щодо м'якої зими варіює залежно від року і висоти, в гірських районах її тривалість доходить до 5 місяців. Середньорічна температура в низинних районах Закарпаття складає близько +9,5 ° C.

Герб ЗакарпатьяРозподіл опадів вкрай нерівномірно і пов'язане з висотною поясністю. Так, в Берегівському районі кількість опадів становить 640 мм на рік, в передгірному Ужгороді - 805 мм, в горах - 1000-1500 мм. Своєрідним «полюсом вологості» вважається Руська Мокра в Тячівському районі - там, в середньому випадає 2499 мм опадів в рік. Сніговий покрив, який встановлюється зазвичай на початку грудня, нестійкий; часті відлиги, однак в сніжні зими товщина покриву досягає 200 см у горах та 80 см на низинах.

Площа лісів Закарпаття становить близько 5000 км2. Серед деревних лісових порід найбільш распространенибук (58%), ялиця і дуб, а також вільха, тиса, сосна, ясен та інші. Вони переважно ростуть в передгір'ях і горах на бурих гірничо-лісових і гірських лучно-буроземних грунтах, на низовині змінюваних дерново-підзолистими і буроземні-підзолистими. Широке поширення лісів сприяло розвитку в області деревообробної промисловості.

Корисні копалини представлені досить багатими родовищами свинцево-цинкових руд (Біганському), алюмінієвих руд (Берегівське) і золота (Сауляк і Мужіївське). На півдні області знаходиться велике родовище кам'яної солі (Солотвино), також знамените розташованими на різній глибині (від 150 до 500 м) соляними шахтами та лікувальними грязями. Крім цього промислове значення мають родовища туфів, доломітів, перлітів, мінеральних фарб, бентонітових глин і кольорових Мрамурізований вапняків. Область рясніє цілющими мінеральними водами (понад 340 джерел), найбільш відомі з них - Свалява та Поляна Квасова.

Багатий і різноманітний тваринний світ регіону. На Закарпатті мешкає 80 видів ссавців, 280 - птахів, 16 - земноводних, 60 - риб, 100 - молюсків. В Українських Карпатах водиться три чверті всіх ссавців країни. Тут можна зустріти дикого кабана, косулю, карпатського оленя, бурого ведмедя, вовка, лисицю, єнотовидного собаку, борсука, куницю, крота, ласку, горностая, тхора, норку, видру, рись, зайця, білку, ондатру і багатьох інших мешканців. У річках Закарпаття водиться майже половина всіх прісноводних риб України, серед яких - форель струмкова, лосось дунайський, харіус, сом, щука, лин, плотва та інші.