Туристичний маршрут Мінерали Закарпаття
Ужгородський район Екскурсійний

Туристичний маршрут Мінерали Закарпаття

Тип маршруту: Екскурсійний

складність: 0complexity

Довжина маршруту: 400 000 м

Тривалість маршруту: 3 дні

Туристичний маршрут ,Мінерали Закарпаття” є різновидом туризму – геотуризм. Даний вид туризму спрямований пізнання туристом геологічних знахідок, що стосуються життя, побуту людей на території Закарпаття.

Коротка довідка:

Мінерали – природні хімічні сполуки, що входять до складу земної кори, однорідні за своєю фізичною будовою та хімічним складом. Наука, що вивчає мінерали зветься мінералогією. Поняття ,мінерал” виникло давно й з того часу безперервно змінюється відповідно до зміни змісту мінералогії.
На початковому етапі її розвитку термін ,мінерал” був синонімом терміна ,копалина” й охоплював власне мінерали (у сучасному розумінні), гірські породи, руди та скам’янілості.

Загальна протяжність маршруту: 

Тривалість подорожі:
• ознайомча – 1 день,
• екскурсійна – 3 дні


Практичне використання маршруту:
• Ознайомлення з мінералами Закарпаття;
• Анімативні ігри (пошук мінералів, намиття золотого піску);
• Складання колекції мінералів Карпат.


Автор: Кафедра туризму Ужгородського національного університету

Ужгородський район


Маршрут проходить через: Коло 1. Ужгород-Ворочево-Оленьово-Ізки; Коло 2. Берегово-Мужієво-Солотвино-Ділове


Специфіка маршруту: Такий різновид відпочинку, як туризм давніми рудниками, шахтами в пошуках мінералів вже відпрацьований у Європі (Чехія, Італія, Швейцарія, Словаччина), де користується значною популярністю. Середньовічні копальні, мінералогічні музеї, древні шахти, можливість самому намити золото в потічку, колекціонування мінералів – усе це в європейських країнах приносить прибуток, при цьому популяризуючи саму державу.