Мемориальний дім-музей Андрія Коцки (місто Ужгород)
Ужгородський район Музей

Мемориальний дім-музей Андрія Коцки (місто Ужгород)

вулиця Віннична, 20, м.Ужгород, Ужгородський р-н Вт.-Сб. 9,00-17.00 год, Нд.. Пн.-вихідний

Меморіальний будинок-музей Андрія Коцки був створений у 1988 в місті Ужгороді, а з 1990 року відкритий, як відділ Закарпатського крає­знавчого  музею.

Основним напрямом ро­боти музею є збереження та пропа­гу­вання творчої спадщини Андрія Коцки.
Будинок-музей знаходиться неподалік від історичного центру міста. Саме у цій будівлі жив та творив видатний закарпатський художник з 1945 року.
Центральне місце в творчості А.Коцки займав образ землячки-верховинки. На думку мистецтвознавців, основним досягненням Андрія Коцки є його пошук і знахідки ідеального образу закарпатської жінки, які проявилися в серії робіт художника («​​Гуцулки» і «Дівчата»).

Після смерті художника його сестра Ганна Андріївна Коцка передала в дар державі полотна і бібліотеку, архів і мебли, його пензлі і фарби — все те, що оточувало художника за життя.

У фондах музею зберігається 2000 од. його робіт - живописні полотна, малюн­ки й акварелі; колекція ке­раміки; архівні матеріали, б-ка мит­ця.
Відвідувачам запропонують оглянути роз­діли експозиції: «Сто­рінки біо­графії», «Мемор. житло­ва кімната», «Мемор. майстерня митця».

В майстерні художника представлено портрети та пейзажі різних післявоєнних десятиліть. Роботи видатного Майстра Срібної Землі демонструвались в Чехословаччині, Угорщині, на Кубі, в Німеччині, Мексиці, Італії,Японії, Іспанії, Росії, Китаї та інших країнах.Творчість митця на Батьківщині репрезентована в музеях міст Києва, Дніпропетровська, Житомира, Миколаєва, Запоріжжя, Хмельницького, Харкова, Севастополя, Сум, Ужгорода та інших.

В будинку проводять щорічні вечо­ри па­м’я­ті, екскурсії, темат. і ювіл. ви­с­тав­ки його творів, презента­ції ви­дань про творчість А. Коцки, пле­нерні та метод. заняття для уч­нів і студентів. На фасаді 1990 вста­новлено мемор. дошку А. Коц­ці (скульптор М. Михайлюк). Зав. – О. М’ясищева (від 1988).

Рідний край на все життя залишається його улюбленою темою.

     

Ужгородський район

Музей Ужгородський район