Дерев’яна церква святої Анни (село Буковцьово)
Великоберезнянський район Церква

Дерев’яна церква святої Анни (село Буковцьово)

с Буковцьово

Церква Святої Анни — культова споруда, яка належить до переліку архітектурних пам'яток національного значення.  Побудована у селі Буківцьово Великоберезнянського району Закарпатської області. Належить доУкраїнської православної церкви Київського патріархату.

Історія: Церква була побудована у 17-18 столітті. Реконструкцію святині провів майстер Григорій Макарович[. Виконання робіт було завершено ним 5 червня 1791 року. В процесі ремонтних робіт були підняті стіни бабинця і над ним майстер добудував вежу-дзвіницю[4]. У 1820-х роках парафіяльним священиком у церкві Святої Анни був Амброзій Яромис. Церква в селі Буківцьово була внесена до переліку архітектурних пам'яток Української РСР, які мають охоронятись державою. Перелік був затверджений 24 серпня 1963 року. У наш час церква функціонує за призначенням.

Архітектура: Церква Святої Анни розташовується у центральній частині села на високому схилі. При первинному будівництві храму набув рис пізньобойківського стилю, а характерними елементами стали три шатрові верхи. Дерев'яна споруда тридільна. Була побудована з використанням ялинкових брусів. Нава та вівтар мали шатрове перекриття. Дах був двосхилим. Дах та частини стін, які знаходяться вище піддащщя, покриває гонт. Для покриття маківки був використаний леміш. Над вівтарною частиною на даху розташовується ліхтарик з маківкою. Шатрові верхи нефа та вівтарної частини сховались під єдиною покрівлею. Про роботи, які були проведені, збережений запис на стіні. Після реконструкції на західному фасаді була встановлена каркасна барокова вежа з двоярусним завершенням. На дверях містяться ковані завіси, замок та клямка. З північної сторони нави знаходяться другі двері. Зберігся іконостас, який датують 18 століттям. Проте ікони були перемальовані при парафіяльному священику Амброзію Яромису у 1821 році. Збереглись старовинні речі: жертовник, престол з животом, хоругви, частини іконостасу. Також дійшли до 21 століття дерев'яні свічники.

Доступ для відвідувачів є вільним

     

Великоберезнянський район

Церква Великоберезнянський район