Ужоцький перевал
Великоберезнянський район Зона відпочинку

Ужоцький перевал

Ужоцький перевал – лежить на межі Галичини і Закарпаття на висоті 852 м н.р.м., на вододілі басейнів Вісли, Дунаю та Дністра, поблизу кордону з Польщею.
Вздовж траси розташовано чимало резерватів, пам’яток природи та архітектури, а сам перевал є частиною Ужанського національного природного парку, що входить до складу єдиного в світі тристороннього Міжнародного біосферного заповідника “Східні Карпати”. Ужоцький перевал входить до програм численних туристичних маршрутів.

Ужоцький перевал має багату історію. У часи середньовіччя тут проходив торговий шлях з Київської Русі до країн Дунайського басейну.
У 1872 р. на перевалі було введено в експлуатацію залізничну магістраль, що сполучала Будапешт зі Східною Галичиною.
У 70-х – 90-х рр. 19 ст. через перевал було побудовано залізничну колію Ужгород – Великий Березний та Ужгород – Перемишль – Львів.

Ужоцький перевал був адміністративним кордоном Угорщини та Галичини в складі Австро-Угорщини та став місцем кривавих бойових дій під час Першої світової війни.
Після приєднання Закарпаття до Радянського Союзу перевал став адміністративним кордоном Львівської та Закарпатської областей.
Сьогодні Ужоцький перевал є важливою магістраллю не тільки для автомобільного, а й для залізничного транспорту. Тут прокладено 14 залізничних тунелів.

     

Великоберезнянський район

Зона відпочинку Великоберезнянський район