Мукачівський район
Мукачівський район Район

Мукачівський район

захід Закарпаття

Герб Мукачевского района Мукачівський район
Площа - 1,1 тис. км кв.
Щільність 101,65 чол. / км²
Населення - 99,9 тис. чол.
Районний центр місто обласного значення – Мукачево, 82,6 тис. населення

Органи місцевого самоврядування
районна рада - 1 - 78 депутатів
селищні ради - 2 - 59 депутатів
сільські ради - 37 - 678 депутатів
Населених пунктів 88

Мукачівщина - це один з найбільш цікавих районів за своєю історичною специфікою.
Природно-кліматичні умови району характеризуються великою різноманітністю ландшафтів, багатим рослинним і тваринним світом. Загальна площа лісів Мукачівського району становить 41650 га. Найбільш цінне промислове значення мають породи бука, дуба, ялини. Ліси району багаті мисливською фауною. На території Мукачівського району знаходиться 20 природно-заповідних об'єктів, один з яких державного значення –«Карпати».

На території району розміщено значну кількість санаторних і туристично-рекреаційних закладів, таких як: санаторії "Карпати", "Синяк", "Перлина Карпат" та інші.

Вода в озері сірководнева-сульфатно-кальцієва, має лікувальні властивості.
Відшарування гірських порід синього кольору біля с. Синяк - оголені гірські породи дольодовикового періоду під вершиною гори Буз, які дали назву місцевості.

Утворився на місці виходу вулканічних порід, на гірському потоці в долині річки Синявка (права притока р. Іршава басейну р. Тиса). Кам'яна гряда, що перетинає лісистий схил гори, перегороджує тут шлях потоку води, і струмок трьома рівнями зривається з виступів, утворюючи 7-метровий каскад струменів, немов скачуть з каменя на камінь. Саме тому водоспад отримав свою назву. Навесні водоспад особливо дзвінкий і повноводний.

Розташований неподалік автотраси Львів - Ужгород, між містами Мукачево та Свалява, в 3,5 км від селища Чинадієво і 150 м від турбази "Водограй", звідки і починається підйом до Скакало. (N 48.525665 E 22.830218)

Розташований в частині південно-західних вулканічних Вигорлатських передгір'їв на висоті 300 м н. р. м. Заповідне урочище Деренів

Є типовим для передгірної смуги лісів з бука і дуба скельного. Розміщено на схилах Вулканічного хребта на лівому березі р. Латориця, досить добре відмежоване від інших угідь. Збереглися ділянки корінних типів буково-дубових насаджень стиглого віку, вогнище ясена на кам'янистих грунтах. У насадженнях бука і дуба скельного трапляються великі екземпляри тополі, клена гостролистого, черешні, зрідка зарості кизилу.

Cайт: goo.gl/iRfJ6A

     

Мукачівський район

Район Мукачівський район