Свалявський район
Свалявський район Район

Свалявський район

центр Закарпаття

Герб Свалявського району Свалявський район
Площа - 0,67 тис. км2
Населення - 54,3 тис. чол
Щільність - 81,53 чол./км²
Районний центр - м.Свалява (17,2 тис. чол.)

Органи місцевого самоврядування
районна рада - 1 - 42 депутати
міська рада - 1 - 25 депутатів
сільські ради - 13 - 252 депутати
Населених пунктів 29

Свалявщина - один з найбільш перспективних курортних і туристично - оздоровчих районів не лише Закарпаття, а й України з розвиненою мережею санаторно - лікувальних комплексів з унікальними мінеральними джерелами, на базі яких стабільно працюють відомі оздоровниці: "Сонячне Закарпаття", "Квітка Полонини", "Карпатське Джерело", "Поляна".

Пріоритетними напрямками розвитку економіки району є: виробництво мінеральних вод, лісопереробна галузь, хлібопекарська галузь, легка промисловість.

Про свалявські джерела мінеральних вод вперше згадується у 1463 р. у звіті для угорського короля Матіяша, хоча за деякими даними ще в ХІ ст. двір візантійського імператора звертався до угорських королів з проханням про постачання соленої води з гірських джерел.

Свалявський район - мальовничий, з прекрасними курортними околицями , один з найпривабливіших куточків Закарпаття. Розкинувшись у долині Українських Карпат, де гори переходять у низовину, Свалявщина, наче підковою, оповита гірськими хребтами, над якими з півночі височить величавий Стой (1677 м) – найвища вершина району. Піднімаючись на вершину гори Двоголовий Стой, ви можете побачити половину області. Кришталевими струмочками мчаться вниз річки Боржава, Латориця, Свалявка і Пиня, з яких три беруть початок в Свалявському районі.

Cайт: goo.gl/VjaH3i

     

Свалявський район

Район Свалявський район