Виноградівський район
Виноградівський район Район

Виноградівський район

південь Закарпаття

Герб Виноградовского района Виноградівський район
Площа - 0,7 тис. км2
Чисельність населення - 117,5 тис. чол.
Щільність 169,24 чол./км²
Районний центр - м.Виноградів  (27,6 тис. населення)

Органи місцевого самоврядування
районна рада - 1 - 90 депутатів
селищні ради - 3 - 78 депутатів
сільські ради - 29 - 549 депутатів
Населених пунктів 50

Виноградівський район на півночі межує з Іршавським, на сході — з Хустським, на заході — з Берегівським районами. Крім того, район межує одразу з двома кранами Євросоюзу. На півдні проходить кордон України з Румунією, а на південному заході — з Угорщиною.

Виноградівська земля переповнена історією і цікавими подіями. Багата на археологічні пам'ятки різних епох.

На території району розташований флористичний заповідник загальнодержавного значення "Чорна гора". Вдале географічне розташування і чудові кліматичні умови сприяють розвитку сільського господарства.

Пріоритетними галузями промисловості району слід вважати: легку, харчову та переробну промисловість, виробництво будівельних матеріалів. Для району актуальним є розвиток сільського туризму.

Основне багатство краю - земля, виноградники, сади. З огляду на сприятливі природні та кліматичні умови, які дають можливість району займати в Закарпатській області важливе місце у вирощуванні овочів, фруктів, пріоритетною визначена переробна галузь агропромислового комплексу, яка може працювати на внутрішній сировині, вирощеній в селах Виноградівського та сусідніх районів.

Скульптура птиці Турул, смт Вилок (поруч із КПП) - Турул або кречет - найбільший за розмірами представник справжніх соколів. Назва походить від тюркського «Тогрул», що в перекладі означає сокіл. Іноді його називають соколиним яструбом. Турул - тотемний знак угорського народу. Існує дві легенди, які пов'язують видатні історичні події з цим птахом. Перша розповідає, що саме турул показав угорським племенам дорогу через Верецький перевал (або «Руська брама»). У другій йдеться про те, що турул врятував життя самому Ференцу Ракоці - поводирю антигабсбурзького повстання куруців (1703-1711), подавши в дзьобі випущену з рук шаблю.

Cайт: goo.gl/gw26rd

     

Виноградівський район

Район Виноградівський район